Jakie rodzaje inhalatorów są dostępne dla POChP?

Jakie rodzaje inhalatorów są dostępne dla POChP?

Przewlekła obturacyjna choroba płuc lub POChP, to grupa zapalnych chorób płuc, które zakłócają przepływ powietrza z płuc. POChP obejmuje płuc i przewlekłe zapalenie oskrzeli. Niektóre osoby leczą te warunki inhalator, który dostarcza leki prosto do płuc.

POChP to choroba, która z czasem pogarsza się. Leczenie może jednak pomóc złagodzić objawy, zapewnić ulgę i ułatwić oddychanie.

Leki, że poszczególne wdychania mogą być bardzo skuteczne w zarządzaniu objawami POChP. Konieczne mogą być również dodatkowe zabiegi, szczególnie na późniejszych etapach.

W tym artykule wyjaśniamy różne rodzaje inhalatorów, ich możliwe skutki uboczne oraz inne urządzenia i zabiegi dla osób z POChP.

Rodzaje leków

inhalatory dostarczają leki bezpośrednio do płuc, gdzie zaczynają się wiele objawów POChP.

Leki, które inhalatory zawierają pracę przy różnych prędkościach. Lekarz może przepisać zarówno szybkie działanie, jak i długie inhalatory, w zależności od nasilenia objawów POChP.

Jak ciężka jest POChP danej osoby, pomoże lekarzowi ustalić, czy osoba potrzebuje pojedynczego leku, czy kombinacji z Narkotyki.

Inhalatory dostępne dla osób z POChP pomagają poprawić oddychanie, otwierając drogi oddechowe. Inhalatory są często skuteczne w celu szybkiego złagodzenia objawów i w celu zminimalizowania epizodów duszności.

Osoby zwykle wdychają leki zwane leczeniem objawów POChP. Osoby z częstymi objawami również wdychają sterydy w celu zmniejszenia zaostrzeń.

Trzeci rodzaj leku łączy te dwa zabiegi.

Schamodiluty

Schleńki rozluźniają mięśnie wokół dróg oddechowych . Pomaga to rozszerzyć drogi oddechowe i ułatwić oddychanie.

W przypadku osób z łagodną POChP lekarz może przepisać krótką działającą rozszerzoną oskrzelę do użycia, gdy objawy pękną lub złagodzić łagodne objawy.

Ludzie powinni przyjmować krótkie działające rozszerzenie rozszerzeń oskrzeli co 4–6 godzin, w razie potrzeby.

W poważniejszych przypadkach POChP lekarz może przepisać zarówno krótką, jak i długą działającą działającą rozdzielczką.

Typ, długich działających rozszerzających oskrzelach są przyjmowane co 12 godzin lub raz dziennie. Ta dawka zapewnia bardziej dłuższy okres ulgi, ale jest wolniejszy do wejścia w życie. Ludzie mogą również przyjmować krótkie aktorskie rozszerzające oskrzela.

Istnieją dwie główne klasy narkotyków oskrzeli.

Beta2-agonistów rozluźnia napięte mięśnie wokół dróg oddechowych, aby pomóc w oddychaniu.

Anticholinergics prevent muscles around the airways from tightening in the first place, helping a person clear mucus more easily.

Here, learn more about bronchodilators.

Glucocorticosteroids

Zabiegi steroidowe pomagają zmniejszyć stan zapalny i otwierać drogi oddechowe. Lekarz może przepisywać sterydy wraz z szarchodilatorami oskrzeli w ciężkich przypadkach POChP.

Podczas gdy ludzie zwykle wdychają sterydy przez inhalator, lekarz może przepisać je jako pigułkę doustnie. Osoby przyjmujące sterydy w leczeniu POChP wymagają starannego monitorowania.

W przypadku cięższej POChP lekarz może przepisać kombinacyjny roztwór inhalatorowy, który zawiera różne szarchodilatory, sterydy lub oba.

Przeczytaj więcej o tym więcej Wdychane steroidy.

Wspólne leki

Istnieje kilka inhalatorów dostępnych dla POChP.

Krótkoterminowe inhalatory obejmują:

Długie inhalatory obejmują inhalatory obejmujące :

sterydy obejmują:

Ludzie powinni rozmawiać z pracownikiem służby zdrowia o najlepszych opcjach w swoim przypadku.

Różne urządzenia

wdychane wdychane Leki POChP są dostępne do stosowania jako inhalatorów i nebulizatorów. Steroidy nie są jednak dostępne do stosowania w nebulizatorach.

Nebulizatory i inhalatory to urządzenia, które zamieniają leki w mgłą, aby pomóc w leczeniu zaburzeń oddechowych.

podczas gdy większość inhalatorów jest dostępna na receptę na receptę Tylko niektóre są dostępne bez recepty (OTC). Jednak osoba z POChP powinna skonsultować się z lekarzem przed wypróbowaniem inhalatora OTC.

inhalatory oferują leki w trzech postaciach:

 • MDI: To ciekłego leku, że a Osoba wdycha powoli w pojedynczych seriach, używając przekładki
 • DPI: Jest to suchy, sproszkowany lek, który dana osoba wdycha bez dystansu, owijając usta wokół ustnika.
 • Smi: Jest to nowsza forma inhalatora, która dostarcza leki w powolnej mgle. Skuteczność dostarczania nie zależy od prędkości inhalacji.

Nebulizery przekształcają lek w drobną mgłę, w którą dana osoba oddycha delikatnie, a nie silnie wdychając.

W przeciwieństwie do inhalatorów, nebulizery są nieporęczne i nie są łatwo przenośne. Ponadto ludzie mogą potrzebować około 20 minut, aby wdychać wszystkie leki z nebulizatora.

Nebulizatorzy wymagają od użytkownika pomiaru leku i dodania go bezpośrednio do maszyny. Jednak inhalatory zawierają z góry określoną ilość na zaciągnięcie.

Wybór inhalatora lub nebulizatora sprowadza się do nasilenia objawów i częstotliwości zaostrzeń, których doświadcza osoba. Ludzie muszą korzystać z urządzenia, które zdecydują się podać prawidłową ilość leków.

Pomocne jest, aby lekarz wiedział, czy dana osoba ma historię palenia, jeśli obecnie pali i czy przeszła narażenie na niektóre zanieczyszczenia przez dłuższe okresy. https://harmoniqhealth.com

Rozważania te pomagają lekarzowi określić najlepszy inhalator lub inhalatory w leczeniu objawów POChP.

Dowiedz się więcej o stosowaniu inhalatora z przekładką.

Możliwe ryzyko i skutki uboczne

Jak w przypadku dowolnego leku, wdychane rozszerzone oskrzela i sterydy mogą powodować skutki uboczne.

Niektóre z najczęstszych działań ubocznych wdychanych leków są to W następujący sposób:

leki antycholinergiczne

Ten rodzaj leku może powodować następujące działanie niepożądane:

 • Suchość w ustach
 • Kaszlowanie
 • pogorszenie jaskry, jeśli osoba ze stanem oka dostanie leki w oczach z inhalatora lub nebulizatora

agoniści beta-2

może prowadzić do:

 • drżenie, Głównie w rękach
 • Napięcie nerwowe
 • Mallipitacje serca
 • skurcze w mięśniach

Jednak te działania niepożądane mają tendencję Rozwiązanie po kilku tygodniach przyjmowania agonistów beta-2.

przyjmowanie sterydów może prowadzić do skutków ubocznych, w tym:

 • Problemy ze snem, takie jak bezsenność
 • Zmiany nastroju i zachowania, takie jak większy lęk lub drażliwość
 • Wyższe ryzyko infekcji, w tym gonty, ospa wietrzna i odra
 • Hyperglikemia
 • Zespół Cushinga , which can lead to easy bruising, stretch marks on the thighs, and fat deposits in the face
 • eye problems, including cataracts and glaucoma
 • depression and suicidal ideation

Te efekty powinny się zatrzymać po zakończeniu leczenia.

Osoby doświadczające zmartwień lub poważnych skutków ubocznych, które nie rozwiązują, powinny porozmawiać z lekarzem na temat zmieniających się leków.

Inne leczenie POChP

nie ma lekarstwa na POChP oprócz przeszczepu płuc.

alt Hough inhalatory należą do najczęstszych metod leczenia POChP, lekarz może zalecić inne leczenie, aby pomóc w radzeniu sobie z tym stanem.

Leki doustne lekarz może przepisać, aby pomóc w zarządzaniu POChP, obejmują:

 • inhibitory fosfodiesterazy-4. Pomagają one złagodzić drogi oddechowe i zmniejszyć stan zapalny.
 • Teofilina. Te leki mogą poprawić oddychanie i zapobiegać zaostrzeaniom.

Te leki mogą mieć niechciane skutki uboczne, w tym nudności, szybkie bicie serca, bóle głowy i drżenie.

Takie terapie płucne, takie Jako rehabilitacja płucna może również pomóc poprawić jakość życia i zmniejszyć zaostrzenia.

Dla niektórych osób z ciężką POChP może być opcją operacji usunięcia uszkodzonych części płuc lub całego płuc.

.

Istnieją również zalecenia dotyczące stylu życia, które lekarz może pomóc w pomocy w objawach POChP. Obejmują one zatrzymywanie palenia, ćwiczenia i utrzymanie zrównoważonej, pożywnej diety.

Podsumowanie

Lekarze często przepisują wdychane leki dla osób z POChP. Zazwyczaj składają się one z szarchodilatorów, sterydów lub kombinacji tych dwóch. Kilka różnych rodzajów inhalatora dostarcza stałe dawki. Niektórzy przekształcają leki w mgłę, zanim dana osoba go wdycha.

Dostępni są również nebulizery. Zmieniają one leki w drobną mgłę dla łagodniejszego wdychania, chociaż urządzenia te są mniej przenośne niż inhalatory.

Osoby z POChP powinny rozmawiać zarówno z lekarzem, jak i ubezpieczycielem, o którym inhalator i leki są dla nich najlepsze.

q:

jest astmą jest częścią POChP?

A:

Astma i POChP są różnymi chorobami.

Niedrożność dróg oddechowych w astmie jest często odwracalna, a osoby z astmą mogą mieć normalną funkcję płuc pomiędzy zaostrzeniami. Z drugiej strony niedrożność dróg oddechowych w POChP i jest progresywna.

Niektóre osoby mają cechy astmy, jak i POChP.

Odpowiedzi reprezentują opinie naszych ekspertów medycznych. Cała treść jest ściśle informacyjna i nie należy ich uważać za porady medyczne.

 • Układ płuc
 • Apteka/farmaceuta

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpie wyłącznie z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents